Program cercuri

Nr.

Crt.

Numele cercului

 

Luni Marţi Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
1. Micul univers al râsului          grupa I

Îndrumator : Glinţă Ştefan  grupa a- II-a

( sala de canto)

  09.00 – 12.00

13.30 – 15.30

09.00 – 12.00

13.30 – 15.30

09.00 – 12.00

13.30 – 15.30

     
2. Educaţie Rutieră

Îndrumator : Oprea Gheorghe

(sala de lectura)

        10.00 – 13.00

(IN SALA –TEORIE)

13.00-16.00

(PROBA PRACTICA)

10.00 – 13.00

(IN SALA –TEORIE)

 
3 Cerc de Limbi Straine: Limba Franceza

Îndrumator : Ilie Ramona

(sala de lectura)

        9.00-12.00

(GRĂDINIȚA ZIG-ZAG)

13.00-15.00

(CENTRUL CULTURAL)

   
4 Limba Engleză

Îndrumator : Ilie Ramona

(sala de lectura)

  10.00-11.00

(GRADINITA POIANA)

13.00-15.00

(SCOALA POIANA)

  9.00- 13.00

(GRĂDINIȚA LICURICI)

13.00-16.00

(CENTRUL CULTURAL)

     
5 Cântece Populare

Îndrumator : Ilie Gheorghe

( sala de canto)

11:00- 14:00 14:00- 16:00 10:00- 12:00 11:00 – 14:00 9:00- 12:00    
6 Cerc Pictură

Îndrumator :Tacciu Mirela

(sala de lectura)

15.00-19.00         8.00-12.00

 

 
7 Curs de limba tătară

Îndrumator :Abdalgani Erghiul

(sala de lectura)

        15.30-17.30    
8 Cerc Pian

Îndrumator : Daraban Raluca

(sala de canto)

10.00-12.00       17.00-19.00

 

10.00-12.00  
9 Cerc de șah

Îndrumator :Petcu Anca

(sala de lectura)

 

08.00-10.00

(GRĂDINIȚA LICURICI)

10.00-12.00

(GRĂDINIȚA ZIG-ZAG)

12.00-15-00

(CENTRUL CULTURAL)

           
10 Dansuri Etnia Turcă

Ansamblul Folcloric „Kanara” și „Mini Kanara”

Îndrumator : Ercai Şeida

( sala de balet)

 

          14:00-17:00 14.00-17.00
11 Cerc de Canto

Îndrumator : Daraban Raluca

( sala de canto)

 

12.00-14.00       15.00-17.00 12.00-14.00  
12 Corul

Îndrumator : Postolache Inga

(Sala de lectura)

 

    17.00-20.00   17.00-20.00 10.00-12.00 10.00-12.00
13 Grup Vocal „Muguraşii”

Îndrumator :Kocsis Elena

(Sala de canto)

 

  18.00-20.00   18.00-20.00   11.00-14.00 11.00-14.00
14 Cerc de balet

Îndrumător, Lintzmaier Mihaela

(Sala de balet)

 

  16.00-20.00   16.00-20.00 16.00-20.00    
15 Cerc de Canto

Îndrumator :Marius Eftimie

(sala de canto)

 

  16.00-20.00 15.00-20.00 16.00-20.00      
16 Cerc de artă fotografică

Îndrumator : Danielciuc Sorin

(Sala de lectura)

 

          09.00-11.00 09.00-11.00
17 Dans Latino

Îndrumator : Dușa Cristian

(Sala de spectacol)

18.00-20.00

 

      16.00-18.00

( SALA DE SPECTACOL )

   
18 Dans Capoiera

Îndrumator : Dușa Cristian

(Sala de spectacol)

16.00-18.00   18.00-20.00   18.00-20.00    
19 Dans sportiv

Îndrumator : Pascalin Cosmina

9.00-11.00

( SALA DE BALET )

18.30-20.00

( SALA DE SPECTACOL )

17.30-20.00

(SALA DE SPECTACOL)

17.00-18.30

(SALA DE SPECTACOL)

12.30-20.00

( SALA DE BALET )

18.30-20.00

( SALA DE SPECTACOL )

   
20 Cerc Pictură

Îndrumator :Bida Mariana

(sala de lectura)

            10.00 -14.00
21 Dansuri Populare                      grupa I

Ansamblul  „Dobrogeanca”  grupa a IIa

Îndrumator : Dordea Elena   grupa a IIIa

( sala de balet)               grupa aIVa  (Î)

17.00-18.00   17.00-18.00     12.00-15.00

08.00-10.00

 

12.00-15.00

08.00-10.00

22 Dans Modern

Îndrumator : Dordea Elena   (Î)

( sala de balet)

 

18.00-20.00   18.00-20.00        
23 Dans Aromân                             grupa I

Ansamblul „Armânamea”  grupa II (Î)

Îndrumator : Dordea Elena         (începători)

( sala de balet)

 

15.00-17.00   15.00-17.00     10.00-12.00