Program

PREZENTATORI : MIRELA PANĂ ȘI GABRIELA BĂDILĂ

VINERI 29 mai 2015

CLUB SPORTIV OVIDIU

13.00 – KUREȘ – LUPTE TĂTĂREȘTI TRADITIONALE

13.00 – FORMAŢIA DE FOLCLOR A PRIMARIEI DIN ORAŞUL KUCUKKUYU ( TURCIA) INFRĂŢIT CU

ORAŞUL OVIDIU

13.15 – ANSAMBLUL ” KANARA” OVIDIU

CENTRUL CULTURAL ” ELENA ROIZEN”

18.00 – GRUP ” ELVIS BAND”

18.30 – BOGDAN CIORANU – MUZICĂ POPULARĂ

18.45 – ELENA PLĂTICĂ – MUZICĂ POPULARĂ

19.00 – FORMATIA „GRAMOSTE”

19.20 – BOGDAN CREŢU – MUZICĂ HIP- HOP

19.35 – TIȚA BARBU – MUZICĂ POPULARĂ

19.45 – MIHAELA ENCIU TOMA – MUZICĂ POPULARĂ

19.55 – IULIAN BRATU – MUZICA UŞOARĂ

20.10 – NARENJI ȘIRIN – MUZICĂ POPULARĂ

20.20 – MARIA STINGA – MUZICA POPULARA

20.35 – TRUPA „COLONIST PE LUNĂ” – MUZICĂ ROCK

21.10 – GIGI LUCA şi MARIA SPÂNU – MUZICĂ POPULARĂ

21.30 – RECITAL „ NICO ȘI CABRON ”

SÂMBĂTĂ 30 MAI 2015

11.00 – TEATRU DE PĂPUȘI „SOACRA CU TREI NURORI” – TRUPA ” BALLON STYLE”

12.00 – ” REVISTA REVISTELOR” – TRUPA REKORD- SPECTACOL PENTRU COPII

13.00 – CORUL „ DO RE MI” AL CENTRULUI CULTURAL ” ELENA ROIZEN”

13.20 – ANSAMBLUL ” DOBROGEANCA” OVIDIU – GRUPELE II şi III

13.50 – TRUPA DE BALET ” A.B.C. DANCE” OVIDIU

14.00 – SOLISTE NAZARCEA

14.30- DANS TEMATIC – GRADINIŢA LICURICI

18.00 –FESTIVALUL CÂNTECULUI POPULAR „ELENA ROIZEN” – CONCURS

20.10 – VETA BIRIȘ – INVITAT SPECIAL

20.55 – BOROI LETITIA – INVITAT SPECIAL

21.15 – FORMAȚIA ROCK „MEDDRIVEN”

21.45 – RECITAL TRUPA „ VOLTAJ ”

DUMINICĂ 31 MAI 2015

11.00 – CROS – FESTIVITATE DE PREMIERE

12.00 – SPECTACOL DE SCENĂ PENTRU COPII – TRUPA ” EVENTYS MARK”

13.00 – TEATRU DE PĂPUȘI „MOTANUL ÎNCĂLŢAT” – TRUPA ” AMICII”

14.00 – ANSAMBLUL FOLCLORIC „DOBROGEANCA” OVIDIU – GRUPA IV

14.15 – ANSAMBLUL „KANARA” OVIDIU

14.35 – ANSAMBLUL „ARMÂNAMEA” OVIDIU

15.00 – TRUPA DE BALET „A.B.C. DANCE” OVIDIU

15.10 – TRUPA DE DANS SPORTIV OVIDIU

15.30 – TRUPA DE CANTO ” COPIII MĂRII” OVIDIU

16.00 – TRUPA DE DANS MODERN şi CLASA DE CANTO

16.30 – GRUP VOCAL „MUGURAȘII” OVIDIU

18.00 – GALA FESTIVALULUI CÂNTECULUI POPULAR „ELENA ROIZEN” 2015

19.00 – ROLNIC DENISA –LAUREATUL FESTIVALULUI „ELENA ROIZEN” – 2014

19.10 – ELENA IONESCU COJOCARU – INVITAT SPECIAL

19.30 – ȘTEFANIA RAREȘ – INVITAT SPECIAL

19.50 – ILIE CARAȘ – INVITAT SPECIAL

20.05 – ELISA SCUPRA – MUZICĂ UŞOARĂ

20.10 – FORMAŢIA DE FOLCLOR A PRIMARIEI DIN ORAŞUL KUCUKKUYU ( TURCIA) INFRĂŢIT CU

ORAŞUL OVIDIU

20.30 – RECITAL TRUPA „ 3 SUD EST ”

21.10 – RECITAL TRUPA „ BUG MAFIA ”

22.10 – FOC DE ARTIFICII