Cercuri de activitati

Nr.

Crt.

Numele cercului

 

Luni Marţi Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică
1. Micul univers al râsului          grupa I

Îndrumator : Glinţă Ştefan  grupa a- II-a

( sala de canto)

  09.00 – 12.00

13.30 – 15.30

09.00 – 12.00

13.30 – 15.30

09.00 – 12.00

13.30 – 15.30

     
2. Educaţie Rutieră

Îndrumator : Oprea Gheorghe

(sala de lectura)

        10.00 – 13.00

(IN SALA –TEORIE)

13.00-16.00

(PROBA PRACTICA)

10.00 – 13.00

(IN SALA –TEORIE)

 
3 Cerc de Limbi Straine: Limba Franceza

Îndrumator : Ilie Ramona

(sala de lectura)

        9.00-12.00

(GRĂDINIȚA ZIG-ZAG)

13.00-15.00

(CENTRUL CULTURAL)

   
4 Limba Engleză

Îndrumator : Ilie Ramona

(sala de lectura)

  10.00-11.00

(GRADINITA POIANA)

13.00-15.00

(SCOALA POIANA)

  9.00- 13.00

(GRĂDINIȚA LICURICI)

13.00-16.00

(CENTRUL CULTURAL)

     
5 Cântece Populare

Îndrumator : Ilie Gheorghe

( sala de canto)

 

11:00- 14:00

 

14:00- 16:00

 

10:00- 12:00

 

11:00 – 14:00

 

9:00- 12:00

   
6 Cerc Pictură

Îndrumator :Tacciu Mirela

(sala de lectura)

15.00-19.00         8.00-12.00

 

 
7 Curs de limba tătară

Îndrumator :Abdalgani Erghiul

(sala de lectura)

         

15.30-17.30

   
8 Cerc Pian

Îndrumator : Daraban Raluca

(sala de canto)

 

10.00-12.00

       

17.00-19.00

 

 

10.00-12.00

 
9 Cerc de șah

Îndrumator :Petcu Anca

(sala de lectura)

 

08.00-10.00

(GRĂDINIȚA LICURICI)

10.00-12.00

(GRĂDINIȚA ZIG-ZAG)

12.00-15-00

(CENTRUL CULTURAL)

       

 

 

 

 

 

10 Dansuri Etnia Turcă

Ansamblul Folcloric „Kanara” și „Mini Kanara”

Îndrumator : Ercai Şeida

( sala de balet)

 

 

           

14:00-17:00

 

14.00-17.00

11 Cerc de Canto

Îndrumator : Daraban Raluca

( sala de canto)

 

 

12.00-14.00

       

15.00-17.00

 

12.00-14.00

 
12 Corul

Îndrumator : Postolache Inga

(Sala de lectura)

 

    17.00-20.00   17.00-20.00  

10.00-12.00

 

10.00-12.00

13 Grup Vocal „Muguraşii”

Îndrumator :Kocsis Elena

(Sala de canto)

 

   

18.00-20.00

   

18.00-20.00

 

 

 

11.00-14.00

 

11.00-14.00

14 Cerc de balet

Îndrumător, Lintzmaier Mihaela

(Sala de balet)

 

   

16.00-20.00

   

16.00-20.00

 

16.00-20.00

   
15 Cerc de Canto

Îndrumator :Marius Eftimie

(sala de canto)

 

   

16.00-20.00

 

15.00-20.00

 

16.00-20.00

     
16 Cerc de artă fotografică

Îndrumator : Danielciuc Sorin

(Sala de lectura)

 

           

09.00-11.00

 

09.00-11.00

17 Dans Latino

Îndrumator : Dușa Cristian

(Sala de spectacol)

18.00-20.00

 

      16.00-18.00

( SALA DE SPECTACOL )

   
18 Dans Capoiera

Îndrumator : Dușa Cristian

(Sala de spectacol)

 

16.00-18.00

   

18.00-20.00

   

18.00-20.00

   
19 Dans sportiv

Îndrumator : Pascalin Cosmina

9.00-11.00

( SALA DE BALET )

18.30-20.00

( SALA DE SPECTACOL )

17.30-20.00

(SALA DE SPECTACOL)

17.00-18.30

(SALA DE SPECTACOL)

12.30-20.00

( SALA DE BALET )

18.30-20.00

( SALA DE SPECTACOL )

   
20 Cerc Pictură

Îndrumator :Bida Mariana

(sala de lectura)

             

10.00 -14.00

21 Dansuri Populare                      grupa I

Ansamblul  „Dobrogeanca”  grupa a IIa

 

Îndrumator : Dordea Elena   grupa a IIIa

( sala de balet)               grupa aIVa  (Î)

 

 

 

17.00-18.00

 

 

 

 

 

 

 

17.00-18.00

 

 

 

  12.00-15.00

08.00-10.00

 

12.00-15.00

08.00-10.00

22 Dans Modern

Îndrumator : Dordea Elena   (Î)

( sala de balet)

 

 

18.00-20.00

   

18.00-20.00

     

 

 
23 Dans Aromân                             grupa I

Ansamblul „Armânamea”  grupa II (Î)

Îndrumator : Dordea Elena         (începători)

( sala de balet)

 

 

15.00-17.00

   

15.00-17.00

    10.00-12.00